Listopad 2010

Harry Potter: Filmová kouzla

30. listopadu 2010 v 18:59 | Verush@ |  Knihy
© droplets-of-rain.blog.cz
Dnes jsem měla trošku volnější den.... nebyla jsem ve škole, jelikož jsem na deset šla k zubaři a už se mi vracet nechtělo. Domů jsem přišla až ve čtyři. Mezitím jsem si prošla celé město, koupila nové náušnice a zavítala do pěti knihkupectví (vážně ještě pochybujete o mé mánii ke knížkám?:D) ve většině měli k prohlédnutí publikaci Harry Potter: Filmová kouzla, po které jsem hned chňapla. Musím říct, že teď už té knížce vůbec nepochybuju. Je naprosto úžasná a můžu tvrdit, že zřejmě nejlepší ze všech průvodců filmů. Rekvizity jsem shlédla jen v rychlosti a naprosto mě uchvátily... všechny..
Kniha (v prodeji od 25.11.) stojí 799,- Kč ale na internetu ji lze sehnat i kolem 600,-. Mamka si ji taky prohlédla a moc se jí líbila, tudíž mi ji slíbila pod stromeček. Jo a taky jsem myslela, že kniha se 160 stránkami bude jen teňoučká, ale vůbec ne. Kdybych nevěděla kolik má stran, tipla bych si tak 250. Ikdyž ty rekvizity tam asi taky dělají dost. Nicméně je to naprostý klenot a já o něj hrozně ráda obohatím mou knihovničku. ;)

P.S.: Taky jsem na vlakovém nádraží viděla obrovský (cca 10 metrů na šířku dlouhý) plakát tria utíkajícího lesem, jehož moto hlásá NIKDE NENÍ BEZPEČNO. Vlezu dovnitř a v podchodu vidím další dvoumetrový plakát Harryho a kousek dál obrovské plátno promítající TV spot k relikviím, který nedávno vysílala TV Nova a Prima. Prostě úžasný den.. :)

Rozhovor s Danielem o Relikviích smrti: I. část

30. listopadu 2010 v 17:50 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Během natáčení polibku si vypadal trošku nervózně. Proč? Každý teenager na světě tě chce políbit!
,,Skutečně? No, Harry byl nervózní. Je plachý a tichý. Předpokládá se, že v této scéně bude smutný, protože ví, že musí odejít, musí opustit Ginny a je to pravděpodobně naposledy co ji vidí. Cití se melancholicky."

Když si odmyslíme líbání spoluúčinkujících ve filmu, je tu ještě něco, kuli čemu jsi byl během natáčení nervózní?
,,Na place jsem se snažil uklidnit, ale vždy se trochu obávám a stejně jsem taky vzrušený ze scén, které musím natočit a jsou pro film důležité, no myslim si, že to je normální. Nemyslím si, že je zlé cítit se nervózně při natáčení jistých scén, protože pak se snažíte udělat to co nejlépe."

Několik let dozadu režisér musel všechno vysvětlovat, teď si dospěl v herce a děláš úžasnou práci!
,,Moc děkuju. Jsem velmi hrdý na první HP filmy. Jsem šťastný, že jsem pracoval s takovými úžasnými herci. Myslim si, že jsem se od nich mnoho naučil a myslím, že je to to nejlepší na těchto filmech. Úžasné lidi, které mi to přineslo do života."

Nové fotky z filmu Harry Potter a Relikvie smrti: I. část

29. listopadu 2010 v 18:43 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Fotek stále přibývá... můžeme se těšit úplně z těch nejnovějších, které nám poskytla distribuční společnost Continental Film. Celkem se zveřejnilo 12 nových fotek, o nichž by se dalo diskutovat jako o "stills". Jedná se o fotky např. z vystřižené scény, kdy Hermiona sedí na posteli u zraněného Rona, útok smrtijedů na Láskorádův dům, Severus Snape před bránou u Malfoy. sídla a mnohem víc! V této galerii si můžete prohlédnout všechny fotky + starší.


Relikvie smrti dobyly česká kina! Máme nový rekord!

28. listopadu 2010 v 12:23 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Ač v žádném jiném zahraničním městě tento snímek rekord nepotkal, právě Česko se jedním pyšnit může! První část poslední potterovky vtrhla do českých kin 18.11.2010 a hned za první promítací víkend (plus čtvrtek a pátek) film navštívilo 246 180 diváků a v pokladnách kin zanechali něco přes 30 milionů korun. Česko se tak může pyšnit rekordem, jenž zatím v historii českých kin ještě žádný film nepřekonal. Dosavadní rekord držela šestá potterovka (Princ dvojí krve), na kterou se přišlo podívat 172 000 diváků. Harry Potter 7 se tak dostal do absolutního vedení před všechny filmy, jako třeba díly ze slavné triologie Pána prstenů, nebo úspěšný český film Kájínek. 

Mě osobně rekord moc potěšil - zvlášť proto, že je zrovna z Česka. Těší mě, že HP ani po tolika letech neztrácí své fanoušky a o to víc jsem nadšená, že to jsou diváci právě z ČR. Teď už jsou tržby rozhodně mnohem vyšší, jelikož příští týden ve čtvrtek to bude 14 dní od premiéry a čísla stále narůstají. Co myslíte, překoná druhá, a úplně poslední část Relikvií smrti tento rekord? Podle mě určitě ano, vzhledem k tomu, že se bude promítat v létě o prázdninách a je to úplně poslední díl.

A teď jen pro zajímavost, jak na tom jsou ostatní potterovky s návštěvností českých kin:
__________________________________________________________________________

Harry Potter a Kámen Mudrců - 93 000 diváků
Harry Potter a Tajemná Komnata - tento díl zaznamenává pokles oproti předešlému dílu a do TOP20 se nedostal, tudíž žádná čísla nejsou k dizpozici
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - 102 000 diváků
Harry Potter a Ohnivý Pohár - 119 000 diváků
Harry Potter a Fénixův Řád - 121 000 diváků
Harry Potter a Princ Dvojí Krve - 172 000 diváků

Layout #03 │ Malfoy Manor

28. listopadu 2010 v 10:00 | Verush@ |  About blog
© droplets-of-rain.blog.cz
Design je na světě. Píšu to hned narovinu - nelíbí se mi. Teda aspoň ne tak, jako ten minulý. Nakonec jsem si vybrala fotky se scény u Malfoyových... Většina z vás chtěla trio, ale furt mě to tam nesedělo, asi jsem nenašla ty správný fotky. Pak mě napadlo udělat design z fotek jen z jedné scény a vzniklo toto. Je to děsně odfláknutý, dělala jsem to včera odpoledne a zkoušela ty fotky nějak poskládat aby to aspoň trošku vypadalo. Nepovedlo se, bohužel. Ale nebojte, nebude vás to tu strašit dlouho.. za necelý měsíc máme Vánoce, a mohu vám slíbit, že na tom vánočním si dám extra záležet :)
© droplets-of-rain.blog.cz
P.S.: Vážně si nemyslím, že dělám hezké designy. :D

Nový design... ale s kým... ?

26. listopadu 2010 v 16:30 | Verush@ |  About blog
© droplets-of-rain.blog.cz
Jo, pustila jsem se do nového layoutu. Mám už hotové okraje atd. ale ne to hlavní. Nevím, s kým ho mám udělat.. nemám vůbec žádný nápad. Chtěla bych někoho (nebo některé) herce či postavy s HP, nebo to vůbec nemusí být postavy, ale aby to s tím nějak souviselo. Všechno už mám nachystané a budu se řídit jen vašimi tipy. :) Takže se vás ptám, s kým/čím byste nejraději uvítali nový design?

Byla bych ráda, kdybyste mi trochu pomohli.. protože mě fakt došla fantazie. Předem děkuju.

Kniha Harry Potter: Filmová kouzla v prodeji již u nás!

25. listopadu 2010 v 17:42 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Jak to vidíte vy? Chcete tuto knihu, budete si ji přát na Vánoce nebo už ji máte doma?

Jak již někteří víte, nedávno se na český trh dostala velmi očekávaná kniha Harry Potter: Filmová kouzla, jež odhaluje tajemství z natáčení všech filmů HP série, ze zákulisí a také vám přinese jedinečný přehled všech kouzelnických věcí a postav.
Fanoušci, kteří knihu již vlastní si ji nemohou vynachválit a největším pokladem pro každého fanouška jsou bezpochyby rekvizity, mezi nimi najdeme například nejvěrnější kopii Pobertova plánku, dopis z ministerstva, vyhlášky D. Umbridgeové a spoustu dalších!

Tato kniha je k dostání na internetu a (snad) už i ve všech dobrých knihkupectvích. Doporučená cena činí 799,- Kč, ale v některých obchodech ji lze sehnat i levněji. Nepochybně je klenotem každého věrného fanouška a taky nepostradatelnou věcí do sbírky HP produktů a knih!

Emma Watson ~ Andrea Carter Bowman 2010

24. listopadu 2010 v 18:00 | Verush@ |  Emma Watson
© droplets-of-rain.blog.cz
Tohle je snad ten nejkrásnější photoshoot, jaký jsem viděla. Mám hroznou radost, že se objevilo tolik fotek v tak úžasné kvalitě.. Jsou naprosto dokonalé. To líčení, nasvícení a pozadí nemá chybu! Emmě to sice s krátkými vlasy sluší, ale na ty dlouhé to prostě nemá..


Dvě nová videa z natáčení Relikvií (Emma & Rupert, Hermione and Krum dancing)

24. listopadu 2010 v 16:45 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Na internet se dostalo (pro některé již známé) video z natáčení polibku Rona a Hermiony.
Bohužel má jen 6 vteřin a navíc k ničemu nedojde protože Emma chytne záchvat smíchu. :D Všimněte si, jak má Harry ke konci šrám na obličeji, to prozrazuje, že video je nejspíš pořízené z natáčení boje o Bradavice ve druhé části Relikvií smrti.


Emma's interview with David Letterman

24. listopadu 2010 v 16:00 | Verush@ |  Emma Watson
© droplets-of-rain.blog.cz
Emma Watson nedávno navštívila známou zábavní show Davida Lettermana. Podle mě byla úžasná. Takže těm, co aspoň trochu ovládají angličtinu přeji pěknou podívanou.

P.S.: Měla vážně moc zajímavé šaty... A ještě jedna malá zajímavost; Emma se v této show objevila již podruhé! Video z první návštěvy si můžete připomenout ZDE.


Bonusové DVD DT Part I. bude obsahovat 15 min. vystřižených scén!

23. listopadu 2010 v 16:51 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Režisér David Yates se v rozhovoru pro MTV zmínil o bonusovém DVD Relikvií smrti: I. část (které by v ČR mělo vyjít během března příštího roku), prohlásil že se můžeme těšit na vystřižené scény a to celých 15 minut! Konkrétně zmínil scénu. Jde o scénu, kdy Ron učí Hermionu házet kamenem do vody tak, aby se točil na hladině. 
David Yates:
"Udělal jsem nádhernou scénu mezi Hermionou a Ronem. Chtěl jsem prozkoumat jejich vztah trochu víc. Ve Skotsku jsme natáčeli scénu, ve které Ron ukazuje Hermioně, jak házet kamenem po jezeře, tak aby se točil  na hladině. Hermiona házela skutečně zle a tak trvala na tom, aby jí Ron ukázal, jak se to dělá, přitom se jeden druhého dotknou - dojde k fyzickému kontaktu, je to vtipné, něžné a dojemné. Oba byli v této scéně komičtí, ale nakonec skončila na DVD, protože celkový tón filmu je, jak víte, celkem intenzivní."

Konkrétně tuto scénu, o které se Yates zmínil známe pouze z propagačních fotek a připomenout si ji můžete zde. Podle mě je docela škoda, že ji tam nedali, protože Ron s Hermionou ve filmu moc společných chvil nemají. Je tam věnován prostor spíše Harrymu & Hermioně. ;) Nicméně hrozně se na DVD s bonusy těším a pravděpodobně se na něm dočkáme i tance Kruma a Hermiony na svatbě a dle informací producenta Heymana také menší rozloučení Harryho s Dudleym.

HP7 v amerických kinech...

21. listopadu 2010 v 13:36 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Film Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I. vstoupil do amerických kin 19.listopadu 2010 a již za první noc promítání si tak předposlední Potterovka vydělala 24 miliónů dolarů, čímž překonala šestý díl - Prince dvojí krve, který vydělal o 2 milióny dolarů méně. Ale na rekord v amerických kinech to nestačilo. Harry Potter 7 se umístil na třetím místě těsně po dvou filmech a to The Twilight Saga: Eclipse (30 miliónů dolarů), a taktéž Twilight Saga: New Moon (26 miliónů dolarů).

Známe také výdělek za celý promítací den, jenž činí 61 miliónů dolarů. Ale ani tady pochopitelně netrhla rekordy. Umístila se až na 5.místě za těmito filmy: Twillight sága: Nový měsíc (72 miliónů dolarů), Twillight sága: Zatmění (68,5 miliónů dolarů), Batman - Temný rytíř (67,2 miliónů dolarů) a Transformers: Pomsta poražených (62 miliónů dolarů). Ale i přesto si myslím, že je to krásné místo.

Nicméně nechápu, jak se třeba taková Twilight sága může dostat před Harryho Pottera. :D

Harry Potter a Relikvie smrti - Moje recenze

21. listopadu 2010 v 11:58 | Verush@ |  Filmy
© droplets-of-rain.blog.cz
Ahoj,
tak včera jsem se vrátila z kina a jak jsem vám slíbila, něco vám o tom napíšu... :)

Nechci být kritická (já to ani u HP moc neumím :D), ale přece jen by se na filmu nějaké chyby našly. Je spoustu scén, které mě na filmu dost zklamaly a nebýt jich byl by naprosto dokonalý! První (a dost velké) zklamání přichází hned z úplného začátku a to je chladný, bezcitný odjezd Dursleových. V předchozích dílech jim bylo věnováno tolik prostoru a teď jsem jim stěží viděla všem do tváře. Přijde mi to vůči fanouškům dosti nefér protože takový konec v sérii si opravdu nezasloužili.
Dále máme scénu z Hermionina domu, kde ji její matka volá dolů. Hermiona pak svým mudlovským rodičům vymaže paměť a poté mizí ze všech fotek. Velice emotivní scéna. No a potom záběr na Rona před Doupětem, ve kterém paní Weasleyová s Ginny vaří večeři.
Na scénu v Malfoyovic sídle jsem byla vážně zvědavá - začíná tím, jak se Snape přemístí k bráně, kterou bez otevření projde skrz mříže. U téhle scény se mi nejvíc líbil asi Lucius, jenž byl úplně vyklepaný, když podával Voldemortovi svoji hůlku. Schůze smrtijedů končí smrtí učitelky Charity a následnými slovy Voldemorta: "Nagini, večeře!"

Pokud chcete číst dál, klikněte na celý článek!

I'm leaving to the cinema! // Harry Potter and the Deathly Hallows.

20. listopadu 2010 v 14:36 | Verush@ |  Diary
© droplets-of-rain.blog.cz
Dnes tu už ode mne žádný článek nečekejte. Za chvíli vyjíždím do kina na Harryho Pottera. Promítání sice začíná až v 18:00, ale my ještě jedeme nakupovat... Vrátím se asi tak kolem desáté a na PC už s největší pravděpodobností nepujdu, tím pádem vám napíšu moji, (snad) menší recenzi zítra dopoledne.
Omlouvám se, že dnes nestihnu oběhnout všechna affs ale zítra vám to určitě vynahradím!

Takže aloha zítra! xoxo

Diskuze na téma... Harry Potter a Relikvie smrti: 1 část

19. listopadu 2010 v 17:50 | Verush@ |  Diskuze na téma...
Bellatrix │ droplets-of-rain.blog.cz
Někteří z vás už film vidělli, ostatní na něj teprve půjdou.. Nicméně bych byla ráda, kdybyste napsali svoje názory a pocity z filmu. Nemůžu požadovat nějakou dlouhou slohovku, prostě jen co se vám líbilo, co ne, jaká scéna na vás zapůsobila a jak tento díl hodnotíte ve srovnání s ostatními. Mé "mini recenze" se dočkáte nejspíš až během neděle, jelikož na film jdu v sobotu večer a pak už na PC zřejmě nepujdu. Takže.. kdo jste byli v kině a chcete se s někým prostřednictvím blogu podělit o své zážitky, nestyďte se (:D) a pište! aha

Rupert, Bonnie & Evanna v Japonsku (Tokio) - HP7: Part I.

18. listopadu 2010 v 17:10 | Verush@ |  Harry Potter
Rupert, Bonnie & Evanna
Rupert Grint, Bonnie Wright a Evanna Lynch jsou momentálně v hlavním městě Japonska - Tokiu, na podporu první části Relikvií smrti která má v Japonsku premiéru 19.11.2010 tedy zítra.Fotky pochází ze snitchseeker.com a na více fotek se můžete podívat v této galerii.


Newyorská premiéra HP7: Part I. (15 November 2010)

17. listopadu 2010 v 19:01 | Verush@ |  Harry Potter
HP actores
Sice trochu opožděně, ale přece jen přidávám video, a pár fotek stejně jako z londýnské, tak z newyorské premiéry HP7, která se konala 15.11. 2010. Zúčastnilo se poměrně málo herců oproti londýnské premiéře, a sice tito: Emma Watson, Rupert Grint, Daniel Radcliffe, Ralph Fiennes, Tom Felton a režisér David Yates. Stejně jako tu londýnskou, tak i newyorskou premiéru jste měli možnost sledovat online v přímém přenosu na portálu tn.cz, bohužel v pozdních večerních hodninách, jelikož New York má mnohem delší časový posun než Londýn. Všem to slušelo, akorát bych Emmu tipla, že si vezme konenčně nějaké světlejší šaty..více fotek naleznete zde.

TADY si můžete pustit znovu celou newyorskou premiéru + menší ukázky z té české. ;)


P.S.: Zítra se koná česká premiéra HP7: 1. část! Začne přesně 18.11. 2010 v 00:01 hod.!


Zítra filmy s R. Fiennesem a A. Rickmanem na Nově!

16. listopadu 2010 v 19:32 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Zítra, tedy 17.listopadu 2010 (státní svátek) se TV Nova chystá vysílat dva filmy s herci z HP filmů. Prvním je film, který začíná v 11.50 hod., jmenuje se Krásná pokojská a jednu z hlavních rolí ztvárnil Ralph Fiennes (Lord Voldemort), ve filmu si zahrál s úspěšnou americkou herečkou Jennifer Lopez.

» Tento film jsem viděla už asi 2×, ale nikdy jsme si nevšimla, že Ralph v něm hraje jednu z hlavních rolí. Takže pokud zítra vstanu v normální době, určitě se na něj ráda podívám!
S

Ve druhém filmu, který začíná v 15.35 si zahrál Alan Rickman, z potterovek známý jako Severus Snape, a sice film Robin Hood, král zbojníků. Hraje v něm záporáka - šerifa z Nottinghamu.

» Tento film mám moc ráda.. sice už jsem ho viděla několikrát ale ráda si to znovu zopakuju, navíc Alan tam hraje úžasně, stejně tak jako Kevin Costner.

Konference HP7 v Londýně (Emma, Daniel, Rupert)

16. listopadu 2010 v 17:01 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Dne 13.listopadu (tedy v sobotu) se v Londýně konala tisková konference, jež se zúčastnili Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint. Všem to hrozně slušelo. (P.S.: Rup má úžasný tričko :D).

Emma Watson:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Exkluzivní reportáž HP7 na ČT1 + rozhovory s titulky z premiéry!

15. listopadu 2010 v 18:56 | Verush@ |  Harry Potter
© droplets-of-rain.blog.cz
Včera vysílala ČT1 pořad, běžící každou neděli ve 21:50 hod. - 168 hodin. Tentokrát v něm věnovali necelých 6 minut poslednímu dílu potterovské ságy - relikiviím smrti! Asi nejlepší a nejpřekvapivější věc na celém tomto videu je ta, že na londýnské premiéře (konané 11.11.2010) se mimo jiné objevil i český reportér, a udělal menší rozhovory s hlavními představiteli, tedy Danielem, Rupertem, Emmou a také s režisérem - Davidem Yatesem. Navíc ve videu (konkrétně v rozhovoru s Rupem) zmínil český překlad jména Dumbledore (Brumbál) a filmový Ron měl uhodnout, o jakou postavu se doopravdy jedná. Překvapivě to uhodl. :D Nevím jak pro vás, ale pro mě byl tenhle záznam nečekaným překvapením a jsem ráda, že to dali online v poměrně krátké době, čímž máte možnost vy, kdo jste to včera nestihli v TV také zkouknout. Vážně.. taky mě potěšilo, že na premiéře v Londýně se objevili i čeští fanoušci a také někdo, kdo byl ochoten udělat s hlavními herci rozhovor a pak to pro nás krásně zpracovat i s čes. titulky.

Na video 168 hodin se můžete podívat - ZDE !

Reportáž o HP naleznete ve videu přibližně v 19:10 a trvá až téměř dokonce.