Květen 2011

Tomuhle se říká umění aneb malby Emmy Watson

29. května 2011 v 21:53 | Verush@ |  Emma Watson
Né... nejedá se o malby, které by Emma osobně namalovala, nýbrž o malby umělce Marka Demsteadera, kterému se její fotky evidentně zalíbily a tak je namaloval. Podle mě je toto skutečný talent, protože ty výtvory jsou prostě nádherné. Některé na mě působí tak realisticky, jakoby to byly fotky upravené v nějakém grafickém programu. Myslím, že Emma má z těchto obrazů určitě velkou radost, nebo já bych alespoň měla! Vážně se moc povedly a právě takové lidi, jako je Mark považuji za opravdové umělce. Neviděla jsem sice jeho jiné výtvory, ale soudě podle těchto je určitě skvělý malíř.

Skotsko

29. května 2011 v 11:37 | Verush@ |  Kam se chci podívat...
Skotsko, jedno z mnoha míst, kam bych se chtěla podívat. Podle mě je to nádherná země... strašně mě fascinuje ta krajina. Je tam zkrátka úžasná příroda, ta jezera, zeleň... prostě pastva pro oči. :) Mimochodem se tam točila i část posledního dílu Harryho Pottera ("žabková" scéna u jezera s Ronem a Hermionou).
No řekněte, není Skotsko krásné?

Propagační plakáty tria k druhé části

26. května 2011 v 16:49 | Verush@ |  Harry Potter a Relikvie smrti: II. část
Tak jsme se konečně dočkali kompletního tria. Čekala jsem, až se zveřejní všechny tři plakáty, protože se mi nechtělo dávat je po jednom do nového článku... Takže tu máte všechny pohromadě. Ostatní charakterové postery už nejspíš přidávat nebudu, stejně jsou toho plné weby (i blogy). Možná jen ještě Helenu Bonham Carter coby Bellatrix, protože na tu se opravdu těším. Snad ji, i ty ostatní zveřejní co nejdřív, vždyť premiéra nás čeká za necelé dva měsíce!
Jo a musím říct, že plakáty tria se moc povedly, zvlášť se mi líbí ten s Hermionou. :)

TÉMA TÝDNE: Budoucnost

25. května 2011 v 17:31 | Verush@ |  Téma týdne
Pravidelně sleduji rubriku Téma týdne, ale ještě nikdy jsem na zadané téma nesepsala žádný hodnotný článek. Téma budoucnost je pojem, na nějž se můžete rozepsat přes několik stránek, ale já se snažila být skromnější. :D Tak jsem to tedy zkusila a jestli se mi to povedlo a článek dává rozum, musíte posoudit vy. Také chci podotknout, že budoucnost je široký pojem a každý si pod tím může představit něco jiného: např. budoucnost světa, lidstva či vlastní budoucnost a jelikož to není přesně uvedeno, zvolila jsem si téma vlastní budoucnost a budoucnost ostatních (tedy především mladých lidí). Jdeme na to;

Budoucnost je často probírána zvlášť mezi mladými lidmi, studenty i žáky, kteří si již vybírají své zaměstnání; to, čím by v životě chtěli být, kam by se chtěli podívat, čeho by chtěli dosáhnout,... Většina lidí staví budoucnost na výsledcích ve škole, aneb "když nejsi chytrý, nic z tebe nebude." Já osobně mám na to trošku jiný názor. Samozřejmě že je skvělé, když ten dotyčný žák či student má dobrý prospěch, nefláká se, aby v budoucnu mohl dělat to, co chce. Avšak jsou případy, že se i s dobrými známkami častokrát nikde neuplatní a naopak ti, kterým škola moc nešla, si najdou vyhovující práci. Když si někdo něco opravdu moc přeje a něco pro to udělá, nakonec se mu to splní, ale nesmí čekat, až to za něj udělají druzí.
Pro to, jaká by měla být vaše budoucnost, jakou byste ji chtěli, se musíte rozhodnout už teď, (nemyslím tím, že se právě teď musíte rozhodovat o své budoucnosti a povolání, ale mám namysli spíš to, abyste měli alespoň nějakou představu, jak byste chtěli žít), protože potom bude na rozhodování pozdě. Když se teď někdo vykašle na školu s tím, "však něco ze mě bude", pak ve třiceti může litovat. A zase jsme u té školy... ono se totiž ne nadarmo říká, že škola je základ.
Například mým snem je cestovat. Už odmalička jsem se chtěla podívat do světa. Ne že bych Česko neměla ráda, Česko já nádherná země, což si někteří vůbec neuvědomují a neváží si toho. Ale vždycky mě to táhlo podívat se do jiných zemí, procestovat jich co nejvíc, (už jsem se zmínila, že jsem Střelec? Víte, jakou povahu obvykle střelci mívají?).
Spousta mladých lidí si myslí, že v zahraničí seženou lepší práci, že budou mít větší platy, že tam nebudou taková (a teď vážně s prominutím) hovada, jako jsou nekteří v ČR. Ale mohu vám říct, že žádná země není svatá, i když v některých jsou ty poměry daleko lepší (a někde naopak horší) než u nás. Ale nesrovnávejme a buďme rádi za to, co máme!

A čím bych to zakončila? Přiznám se, že mě momentálně žádná má obvyklá "slova závěrem" nenapadají... snad jen;
Snažte se teď, dokud je čas. Sněte o tom, co chcete mít, nebo co chcete dělat. A jednou se to splní, pokud věříte. :)

Nový design a fotky z natáčení HP :)

25. května 2011 v 14:52 | Verush@ |  What's new...?
Jak jste si již někteří všimli, včera odpoledne jsem obnovila vzhled stránky. Ten předešlý už byl opravdu okoukaný, zato tento se mi zalíbil hned na první pohled. Miluji zelenou barvu a navíc se skvěle hodí k jaru (dokonce je přímo jarní :D). Takže... abych neporušovala autorská práva, což rozhodně nechci, bych chtěla poděkovat webu layouts.candita.cz, z něhož jsem si design stáhla! Doufám, že se vám líbí.
~Náhled:

Switchfoot

21. května 2011 v 14:42 | Verush@ |  Hudba
Miluju tuhle skupinu... Narazila jsem na ni teprve nedávno, ale hned při prvním poslechu jejich písniček mě dostala. Já od nich teda preferuji spíš ty pomalejší, ale ani ty rytmičtější nejsou špatné. Přidám sem pár mých nejoblíbenějších, jejichž texty a melodie se nezapomínají. :)

You - tuhle naprosto miluji.

Co je nového, nebo jak to nazvat...

18. května 2011 v 19:21 | Verush@ |  What's new...?
Ahoj! Jen se hlásím, protože jsem se od neděle neozvala, což u mě není moc zvykem... ale, momentálně nemám chuť psát články, to bude asi tím, že nevím o čem. :D Něco ve stylu "My diary" v této chvíli nepříchází v úvahu, protože mé dny jsou poslední dobou jaksi jednotvárné. Nic zvláštního se neděje. Krom toho se profesoři zbláznili. To víte, blíží se konec školního roku a máme už poslední měsíc na spravení známek, takže i z toho důvodu tu teď zřejmě moc nebudu... musím se učit. Jinak... nějakou recenzi v poslední době taky nečekejte, protože kniha, kterou jsem rozečetla (viz. v menu), jsem po prvních pár stránkách opět zaklapla. Nejspíš to vážně nebude moje parketa. ;)
Teď jdu konečně shlédnout poslední díl druhé série VD, potom zřejmě hodím vanu a jdu se šrotit rozmnožovací soustavu. :D

Mějte se a užívejte tepla (konečně můžu vylézt ven s tílkem aniž by mi byla zima!).

Vyhráli jsme 3. místo! Máme bronz! :-)

15. května 2011 v 20:05 | Verush@ |  What's new...?
A JE TO TAM! Čeští hokejisté obhájili na MS bronzovou medaili! V první třetině utkání se našim moc nedařilo, obrana a celková spolupráce byla rozpačitá, a rusové vedli 1:2. Ve druhé třetině se vše obrátilo v náš prospěch a najednou jsme vedli 5:4! No a ve třetí třetině už brankář Ondra Pavelec do české branky nepustil žádný gól, čímž jsme nad rusáky vyhráli 7:4... Nádherný výsledek. Utkání bylo vážně dynamické a napínavé. Prostě skvělá podívaná! Jsem ráda, že naši kluci vyhráli aspoň 3. místo, po semifinálové porážce je to takové úžasné povzbuzení...

Jinak, za pár minut nás čeká poslední utkání MS, ve finále proti sobě nastoupí Švédsko a Finsko, vypukne boj o zlatou medaili a těžko říct, jaký tým vyhraje. Komu budete fandit? :-)

Titul 'Mistři světa' letos nezískáme, budeme bojovat o bronz!

13. května 2011 v 19:08 | Verush@ |  What's new...?
Očividně nám pátek 13. moc štěstí nepřinesl. Před malou chvílí jsme totiž prohráli utkání se Švédy 2:5, čímž jsme je poslali do finále a teprve dnes večer se uvidí, proti komu budeme stát v boji o třetí místo. Ve 20:15 hraje utkání Finsko proti Rusku a jestli Fini prohrají, budeme s nimi hrát o bronz a to v neděli v 16:00 hodin!! Je škoda, že jsme dneska prohráli, tolik jsem našim přála postup do finále. Bylo na nich vidět obrovské zklamání, koneckonců... kdo by nebyl zklamaný, že?! Každopádně Ondra Pavelec v bráně dnes opět předvedl brilantní výkon. Je rozhodně nejlepší brankář ze všech týmů na MS, ale dnes stál proti příliš silnému týmu a naši obránci mu to zrovna 2× neulehčili.
Ale... je to hra a dnes holt vyhráli ti lepší, večer budu držet palce Rusům a to ne z důvodu, že bych je měla rádši, (Arťuchin - grrr!!) ale proto, abychom s nimi nemuseli hrát my, jelikož si myslím, že Rusi hrají o něco lépe než Fini. Uvidíme. A sledovali jste vy dnešní utkání? Komu budete fandit večer, budete-li se dívat...?
P.S.: Ti rozhodčí, mě dnes pořádně namíchli... na co tam vůbec jsou? Všimli jste si, jak nadržovali Švédům? Nám zapískali sebemenší faul, ale to, že tam našeho podkopnou a ještě ho schválně praští, jakoby neviděli!

Somewhere Over The Rainbow

12. května 2011 v 16:29 | Verush@ |  Hudba
Tohle je jedna z mých oblíbených písniček. Působí na mě neuvěřitelně harmonicky, uvolněně, šťastně... Proslavil ji Israel Kamakawiwoʻole, který krátce poté, co ji nazpíval, zemřel. Myslím, že jeho verzi této písničky určitě znáte, protože je teď docela populární (začala se hrát v rádiích, televizích, atd.,...).
Méně známá, zato taky krásná a s citem zpívaná verze této písničky je od američana Jasona Castra, který si ji zpívá trochu po svém, ale také nádherně! :-)


Písnička má i krásný text, který znám nazpaměť, takže kdykoliv si ji pustím a nikdo není doma, zpívám si taky. :-D

RC: Smečka, Andrea R. Cremerová

10. května 2011 v 19:42 | Verush@ |  Moje recenze
Autor: Andrea R. Cremerová
Žánr: Fantasy román
Nakladatelství: Kniží klub
Překlad: Lenka Faltejsková
Počet stran: 400
První kniha série Smečka.

Neobsahuje spoilery!
Když jsem poprvé četla popis této knihy, řekla jsem si, že zřejmě ničím novým nepřekvapí. To jsem ale ještě netušila, jak moc jsem se zmýlila.
Kniha je velmi čtivá a napínavá. Miluju příběhy, kde se pořád něco děje a přesně taková Smečka je. Začátek byl takové rozkoukávaní a seznamování s tím, kdo vlastně je hlavní hrdinka, jaký je její úkol a co obnáší. Je to příběh milostného trojúhelníku, něco na způsob Twilight, akorát že tento je mnohem víc napínavější, reálnější, zajímavější... Vlastně, když se tak nad tím zamýšlím, nejsem si jistá, zda Smečku vůbec mohu přirovnávat ke Stmívání. Ne, tohle je něco docela jiného. Po přečtení prvních pár stran jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Nechybí ji z mého pohledu nic; napínavost, tajemno, nadpřirozeno, láska, obětavost, přátelství, možná kapka násilí (to je tam ale fakt minimální) a i troška vtipu. Tohle všechno v té knize je a i to ji právě dělá takovou, jaká je. Výjimečnou. Odlišnou od ostatních tuctových knížek tohoto žánru. Také chci podotknout, že kniha jistě upoutá i svým krásným, nevšedním obalem. Jsem ráda, že nechali stejný obal jako u originálu. I za toto si rozhodně zaslouží plus!

Závěrem bych jen chtěla říct, že už se nesmírně těším na další díl, jenž má název Wolfsbane a u nás by měl vyjít 26. července. Doufám a zároveň věřím, že se mi bude líbit stejně jako první díl a že český překlad bude stejně kvalitní a čtivý jako u Smečky.

Hodnocení:

9,5/10


Recenze: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

7. května 2011 v 17:36 | Verush@ |  Moje recenze
Právě dnes jsem dočetla knihu Hobit aneb cesta tam a zase zpátky a pokusím se vám o ní napsat menší recenzi, s jejíž pomocí se vám možná bude lépe rozhodovat, zda si ji přečíst, anebo ne.

Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Žánr: Fantasy pohádka
Nakladatelství: Argo
Překlad: František Vrba
Počet stran: 259

Zezačátku tedy musím podotknout, že tahle kniha se pravděpodobně nezalíbí každému čtenáři. Je to sice fantasy, ale na způsob pohádky, takže pokud hledáte nějakou akční sci-fi/fantasy s hlubší myšlenkou, složitější zápletkou a úvahami, Hobita bych vám nedoporučila. Příběh je naprosto jednoduchý, s Pánem prstenů to nemá nic společného (tedy má, ale myslím s promyšleností příběhu a charakterů postav), ale i přesto v sobě chová jakési kouzlo, které čtenáře vtáhne do děje. Autor píše naprosto s přehledem, takže nemáte šanci se v samotném ději příběhu ztratit. Musíme brát v potaz, že Tolkien psal původně tuto pohádku pro své děti, takže žádné složitosti zde nejsou. Je to prostě oddychové, příjemné čtení, u kterého se ovšem nudí hlavně čtenáři, kteří od příběhu čekají větší akci a také ti, které otravuje zdlouhavější popisování*. Běh samotného příběhu je docela pomalý, i když to záleží na pasáži, kterou zrovna čtete.
Celkové hodnocení čtenáře ovlivní i to, s jakým očekáváním na příběh pohlíží. Pokud si chcete přečíst krásné dílo, u něhož nemusíte příliš přemýšlet (navíc chci pochválit i úžasný překlad Františka Vrby, pověnadž s užitím vhodných slov se požitek ze čtení přeci jen o něco zvýší), pak je Hobit pro vás to pravé. Jistě nebudete litovat času, jenž strávíte jeho přečtením. Pakliže ano, nečetli jste pořádně mou recenzi, anebo vám jednoduše styl autora, či tento žánr není blízký.
Po nedlouhém uvážení bych knihu doporučila všem, kteří mají rádi i "klidnější" příběhy a kteří za každou cenu nevyhledávají knihy nabité akcí, a se složitými myšlenkami.
*Tolkien se vyloženě vyžívá v popisu prostředí, což některé čtenáře unavuje, otravuje a některé přímo štve. Mě to naopak vůbec nevadí, neboť mi tímto způsobem umožňuje lépe se vžít do příběhu. Má vskutku osobitý styl a je to mistr vypravování!
Hodnocení:
pro mě nijak jinak, než

10/10


Czech vs. Slovakia today :D

6. května 2011 v 16:34 | Verush@ |  Co se jinam nevešlo...
Určitě všichni víte, že dnes hrají naši hokejisté proti Slovensku. :) Budete se dívat? Já rozhodně, jsem na ten zápas moc zvědavá. Kdo myslíte, že vyhraje?... To se dozvíme až dnes v noci... takže, pokud vás zápas také zajímá, nezapomeňte si ve 20:15 pustit ČT1! Ve středu proti Finsku hráli skvěle, tak snad se jim dnes bude dařit stejně dobře.

Twilight Saga, chcete-li Stmívání

4. května 2011 v 19:33 | Verush@ |  Knihy
Nejdřív vás chci upozornit, že budu psát o knižním zpracování ságy Stmívání, (to jen pro informaci, abyste čtení tohoto článku nevzdali hned zezačátku s domněnkou, že se budeme bavit o filmu). Takže...
Stmívání je tetralogie, jejíž příběh si získal miliony fanoušků po celém světě (takové šílenství se jen tak nevidí, nepočítaje Harryho Pottera, samozřejmě ). Já osobně jsem první četla knihu a až pak viděla film a dobře jsem udělala, protože podívat se nejprve na film, ke knize bych se asi nikdy nedostala. Oproti filmu je kniha mnohem napínavější, autorka má poutavý styl psaní, čtivý. Je psána z pohledu Belly a o to víc je to zajímavější, i když Belliiny úvahy vám (tedy aspoň mně) mohou občas lézt pěkně na nervy. Nejzajímavější z těch všech dílů mi přijde poslední díl, tedy Breaking Dawn, do češtiny přeloženo jako Rozbřesk... Právě tato kniha je rozdělena do tří částí; první část je psána z pohledu Belly, jako člověka, druhá část z pohledu Jacoba a třetí opět z pohledu Belly, (!!!POZOR!!! následuje spoiler!!)* ale tehdy už jako upírka.
Co Twilight vyšel (anebo se stal populárním), zdá se, že se s knihami o upírech roztrhl pytel a já musím přiznat, že se mi ani do jedné nechce. Jelikož se všechny autorky snaží upoutat tím, čím Twilight, ale podle mého naopak odrazují (některé). Ostatní možná doufají, že na svoji "upíří" novinku přitáhnou bláznivé fanoušky Stmívání...

Nu, abych to shrnula; Tetralogie Twilight pro mě nepatří mezi nejlepší díla, avšak ohlas fanoušků je obrovský (zcela určitě i díky filmovému zpracování, jehož poslední díl vstoupí do kin letos na podzim - to bude jeho první část).
Knihy hodnotím jako poměrně dobré, rozhodně ne geniální (teď mám na mysli námět a zápletku). Některé díly jsou slabší - pro mě je určitě nejslabším dílem New Moon a dále Eclipse, i když o něco lepší než předchozí.

Nemyslete si, že jsem teď sepsala nějakou bůhvíjak odbornou recenzi. Ne. Toto není recenze, to je můj subjektivní názor na tuhle ságu, tak, jak ji vnímám a jak na mne působí. :-) Za komentáře se nebudu zlobit!

Knihovna vs. knihkupectví

4. května 2011 v 17:00 | Verush@ |  Poll of the Month
První anketa měsíce! Vlastně ani nevím, jestli to bude vůbec "měsícová" anketa, jelikož tu může být i déle, každopádně ji najdete v menu. No abych se dostala k tématu; napište do komentářů (a hlasujte v anketě u článku), zda dáváte přednost knihovně nebo knihkupectví!
U nás bohužel nemáme velice rozsáhlou knihovnu, tím myslím, že nejnovější (no dobře, NOVĚJŠÍ) tituly najdete v málokteré knihovně a ta naše to bohužel není. Proto si raději zajdu do knihkupectví, podívat se, co právě vychází a ve většině případů si odtamtud nesu domů aspoň jeden titul. :D
Z mé strany tedy rozhodně vítězí knihkupectví... a teď napište vy, kde se cítíte lépe, a proč právě tomu dáváte přednost...
Nečtenáři se asi moc nevyjádří, ale i přesto - není na ty regály nespočetných knih krásný pohled?! A co teprve při představě, kolik skvělých titlů je mezi nimi... Mhm!

Myslím, že už bylo načase...

3. května 2011 v 21:10 | Verush@ |  About blog
...obnovit vzhled stránky. Jarní verze tu byla více jak měsíc (mimochodem, rekord na tomto blogu) a myslím, že už byla docela okoukaná, i když se na ni příjemně dívalo. Tenhle design je jednoduchý, ale když je dobrý podklad, tak pak jen k sobě sešmrdolíte (:D) barvy a je to. Myslím, že je docela přijatelný a počítám, že tu opět nějakou dobu zůstane....
Poslední dobou vůbec nemám chuť něco tvořit, ať už je to grafika, kresby či povídka. Dneska bylo počasí ideální tak akorát na trávení času nad knížkou - a když už jsme u toho, dnes jsem svoji knihovničku obohatila o knihu s názvem Smečka. Četla jsem na to převážně kladné recenze, takže už se těším, až si ji přečtu a pak se možná dočkáte i nějaké recenze ode mě.
Pro dnešek to ode mě bude vše, přeji vám krásný zbytek večera a doufám, že se vám nový vzhled zamlouvá. :o)

I surrender

2. května 2011 v 19:12 | Verush@ |  Hudba
Napadlo mě vložit sem jednu krásnou písničku, jež nese název I surrender a v originále ji zpívá úžasná zpěvačka Celine Dion. Ovšem já vám ji přináším v podání někoho jiného... Michaely Grohmanové, která (no, vlastně ji nemohu označit za svoji kamarádku), řekněme tedy, že tu slečnu, která ji zpívá znám a musím říct, že podle mého názoru ji zpívá krásně, apoň tedy v porovnání se Celine. Písnička se mi hodně zalíbila, poslouchám ji pořád dokola a Míše se to vážně povedlo, co vy na to říkáte?

Pod perexem najdete písničku v originálním znění od Celine Dion.