Červen 2011

POTTERMORE.com

23. června 2011 v 16:43 | Verush@ |  Harry Potter ~ Novinky
Aneb co to vlastně je? Dnes bylo ukončeno odpočítávání a my se konečně dozvěděli, za jakým účelem byla stránka pottermore.com vytvořena. Sama Rowlingová natočila video, v němž děkuje fanouškům za neustálou přízeň. Prostřednictvím pottermore.com mezi sebou budou moci komunikovat všichni fanoušci HP z celého světa, probírat jednotlivé pasáže z knih, zajímavosti, které jim poskytne sama J.K. Rowlingová.

Už nyní se můžete na stránkách zaregistrovat k odběru novinek, ale oficiální spuštění se plánuje až na říjen 2011. Doufám, že se dočkáme i českého nebo slovenského překladu. Určitě by pro nás bylo pohodlnější, kdybychom nemuseli každou druhou větu vkládat do překladače...

A zde již zmíněné video s J.K. Rowlingovou. Musím podotknout, že provedení se mi velmi líbí. Animovaná kniha je udělaná naprosto kouzelným způsobem, prostě nikdo nebude ani na chvíli pochybovat o tom, že se jedná o svět Harryho Pottera.


Finální trailer - Harry Potter a Relikvie smrti: II. část

19. června 2011 v 11:17 | Verush@ |  Harry Potter a Relikvie smrti: II. část
A je to tady! Dočkali jsme se finálního traileru HP7 druhé části, jenž je dlouhý dvě a půl minuty a je v něm hromada nových záběrů!! No... nevím co napsat. Naprosto mi vzal dech. Je úžasný, dokonalý,... a strašně se těším, až to uvidím v kině! A budu brečet, vím to. Ale ten konec bude stát za to. This will be EPIC! ♥

Trailer jsem vám našla s titulkami. Věřím, že je to pro některé příjemnější. :))

Můj knižní svět na blogspotu :)

15. června 2011 v 19:47 | Verush@ |  Info about me
Konečně jsem se odhodlala vytvořit si něco jiného než blog, na který jsem zvyklá již čtyři roky. Protože patřím mezi čtenáře, kteří rádi píší recenze, poznatky a názory na knihy, které právě přečetli, rozhodla jsem se, že si založím nějaký web, který se bude věnovat pouze knihám. A jelikož jsem chtěla zkusit něco nového, nejpřijatelnější volbou pro mě byl blogspot.com. Už dříve jsem to zkoušela s normálním webem, ale to je opravdu velká práce a hlavně si nemyslím, že by se našel někdo, kdo by měl tu trpělivost mi to všechno vysvětlit, neboť bez pomoci bych byla ztracená, tak jsem od toho upustila.
Založila jsem si tedy účet na blogspotu, jenž je pro mě absolutně vyhovující. Sice je v některých ohledech složitější než blog, ale zato vám poskytne rozšířenější nabídku v jednotlivých sekcích. Zatím jsem dala do kupy základní vzhled stránky, ale rubriky a celé menu ještě zdaleka nejsou hotové. Přesto už se lze na stránce orientovat a vypadá jakž takž k světu. :))

Byla bych tedy ráda, kdybyste se tam alespoň podívali, a čtenáři & milovníci knih, kterých je tu poměrně dost, jak jsem zjistila, by mě velice potěšili tím, kdyby mou stránku občas navštívili, (pokud vás aspoň trochu zajímají moje recenze), třeba tam zrovna objevíte svou oblíbenou knihu, anebo tu, kterou jste také četli. Krom recenzí se tam objeví i knižní novinky, ankety a ještě další rubriky... které mě zrovna napadnou a budou vhodné na web s knihami!

Kdo má zájem přečíst si recenze, anebo jen čistě ze zvědavosti zhodnotit vzhled stránky, nechť klikne na odkaz;

iam-reader.blogspot.com

- znamená to, že na tento blog už svoje knižní recenze dávat nebudu, ale možná na nové semtam upozorním, zda-li přibyde taková, která by vás mohla zajímat. :))
No, myslím že tohle je docela obsáhlý článek a já už jsem napsala vše, co jsem chtěla. Na tomto blogu budu stále aktivní, pokud budou zajímavé náměty na články. Jak vidíte, za poslední týden jich moc nebylo...

Novinky aneb MMA 2011 ve zkratce

8. června 2011 v 18:23 | Verush@ |  What's new...?
Až se naskytne příležitost vhodná k utvoření zajímavého článku, dám vám vědět. :)
Zatím tedy jen pár informací aneb co se děje ve světě... (# konkrétně v Americe).
Jak mnozí víte, v neděli se uskutečnilo slavnostní předávání MTV Movie Awards, na němž byla přítomna spousta známých tváří, a z těch, které by vás mohly zajímat jsou to především Emma Watson, která opět zářila, jak na červeném koberci, tak mimo něj, v bílo-stříbrných šatech a jednoduchým, zato elegantním účesem. Dále se tam objevil Tom Felton v doprovodu své přítelkyně... Tom si z večera dokonce odnesl cenu (popcorn :D)! No, to je asi tak všechno.^^
A pokud by to někoho zajímalo, HP nezvítězil v žádné kategorii, v níž byl nominován. Opět téměř všechny ceny zfoukla Twilight Sága...

Odpolední relax a koupání v rybníku :-))

5. června 2011 v 19:56 | Verush@ |  Diary
Právě před chvílí jsem se vrátila z takové kratší odpolední dovolené... :) Budu tomu říkat kratší dovolená, protože jsem se jako na dovolené opravdu cítila, byť to bylo je na jedno odpoledne. Nejdřív jsme šli s našima na oběd, protože se nikomu nechtělo vařit (jako každou neděli) a rozhodli jsem se, že je škoda promarnit takové krásné slunečné odpoledne doma. Jeli jsme tedy na nedalekou chatu našich známých, kde bylo úplně úžasně. Tráva na zahradě byla čerstvě posečená, takže jsem odhodila boty i ponožky a chodila tam jen tak bosá. Poté jsme si dali čaj a vydali se k blízkému rybníku. Nakonec jsem neodalala překvapivě čisté vodě a musela jsem tam vlízt. Úžasně jsem si zaplavala, voda nebyla vůbec studená a nebýt blížící se bouřky a deště (a taky západu slunce, po kterém už je přeci jen větší zima), plácám se tam zřejmě doteď. :D Kromě mě se tam nikdo nekoupal, ale prý se tam jinak lidi koupou každý den, ani se jim nedivím. Přírodní rybník je totiž úžasné povzbuzení, nabýjí energii a účinně chrání proti únavě.
Tak, to bylo zase po dlouhé době něco z mého života. A když tak nad tím přemýšlím, většinou si právě neděle vychutnávám nejvíce z celého týdne. Bohužel mě nějak nenapadlo vyzvednout si z auta foťák, abych mohla vyfotit rybník, v němž se tak krásně odráželo sluníčko, a tu krásu kolem něj. Takže pro tentokrát bez fotek, ale příště se polepším! Tak se tedy zatím mějte, užijte si zbytek večera a pokud možno i následující dny...

A taky chci připomenout, že dnes v noci (našeho času) se koná MTV Movie Awards, v jehož hned několika kategoriích je nominován Harry Potter a Relikvie smrti: I. část, takže držím palce, ať zvítězí kde se dá a jsem zítra zvědavá na výsledky!

RC: Hunger Games 1/3 - Aréna smrti

5. června 2011 v 11:18 | Verush@ |  Moje recenze
Autor: Suzanne Collins
Žánr: sci-fi, horor, román
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Zdík Dušek
Počet stran: 328

Spoilerů se bát nemusíte...
Aréna smrti je prvním dílem úspěšné trilogie Hunger Games (v překladu Hladové hry). Tyto knihy si u čtenářů získaly obrovskou oblibu po celém světě a zdá se, že u nás v Česku také, protože kritici si knihu nemohou vynachválit a dokonce i dva úspěšní američtí spisovatelé, které jistě znáte - Stephen King, jeden z nejznámějších autorů hororů dnešní doby a Stephenie Meyerová, autorka tetralogie Stmívání, prohlásili, že se od knihy nemohli odtrhnout.
Říkala jsem si, že na tom něco bude a knihu jsem si samozřejmě musela koupit. Hned zezačátku můžu říct, že žádnou knihu, jež má přes třista stran jsem neměla přečtenou tak rychle. Začala jsem ji číst v pátek večer a v sobotu odpoledne jsem ji dočetla. Kniha se čte s neuvěřitelnou lehkostí... začnete číst a najednou jste na konci! V příběhu jsem nic nepostrádala, je tam všechno. Oceňuji autorčino napínavé a čtivé vyprávění (které je napsáno v první osobě z pohledu hlavní hrdinky), v němž se neobjevují žádné hloupé dialogy, přehnané úvahy postav, jež dokážou pořádně lézt na nervy a hlavně se mi strašně líbila zdánlivá reálnost příběhu. Když se ponoříte do děje, připadá vám všechno skutečné, jako by se to mohlo dít i kolem vás, nebo jako byste přímo vy byli v aréně.
Zjistila jsem, že nemá smysl popisovat děj, (mě osobně to u recenzí trochu otravuje), ten kdo chce, nechť si přečte anotaci, ve které se dozví základ příběhu a pak ať si přečte názory ostatních. Snažila jsem se to opsat tak nějak v kostce... Kdyby se můj článek někomu zdál divný, nicneříkající blábol, je to kvůli tomu, že se ještě pořád nemůžu vzpamatovat z originálnosti a poutavosti příběhu, čímž chci tedy říct, že se mi kniha neskutečně líbila, všem ji doporučuji a NE... není mi líto peněz, které jsem za ni dala, protože na téhle knize se v mé knihovničce prach nikdy neusadí. :-))

A pokud aspoň trochu někdo sleduje dění kolem této knihy, jistě ví, že se připravuje film! Natáčení začalo teprve nedávno a většinu hlavních představitelů už známe. Hlavní hrdinku příběhu, Katniss Everdeenovou si zahraje Jennifer Lawrence (20) a jejího společníka Peetu, Josh Hutcherson (18). Tvůrci vkládají do budoucí filmové série veliké šance na úspěch, protože práva ke zfilmování prý koupili ještě předtím, než se kniha stala bestsellerem. Spekuluje se, že by z knižní trilogie mohly vzniknout hned čtyři jednotlivé filmy. Tak uvidíme, co nám nakonec tvůrci přichystají... rozhodně se na tom moc těším, protože vidět to ve filmovém zpracování bude skvělé, ale podle mě i těžko zpracovatelné na kvalitní filmový snímek. Premiéra je stanovena na 23. března 2012.

Hodnocení:

10+/10

Anotaci ke knize najdete v celém článku.

Plakát s Bellatrix Lestrange - II. část

1. června 2011 v 19:11 | Verush@ |  Harry Potter a Relikvie smrti: II. část
Dalo se předpokládat, že po již zveřejněných plakátech s Dracem Malfoyem a Snapeem se co nejdříve objeví poster s Bellatrix a právě tak se dnes stalo. Na tento plakát jsem se těšila asi nejvíc ze všech a taky myslím, že je z dosud uveřejněných nejpovedenější. Tedy, aspoň mně se zatím líbí nejvíc.
Už se nám to krátí... Premiéra je již za 43 dní!

Mimochodem... jak jste si užili první červnovný den? Já tedy moc ne, jelikož jsem odpoledne strávila nad matikou (zítra píšeme závěrečnou písemku). Sice jsem dnes plánovala jet s kámoškou na kole k rybníku, ale pršelo a bouřilo (u nás se dokonce objevily i kroupy), tak mě to aspoň nemusí mrzet, protože kvůli té matice bych stejně nikam nejela.