Červenec 2011

Harry Potter a jeho poslední bitva...

17. července 2011 v 14:23 | Verush@ |  Moje recenze
Tak, od včerejšího dne patřím mezi ty, kteří se již dočkali shlédnutí poslední filmové potterovky. Vím, že nejlepší je, psát recenzi bezprostředně ihned po návratu z kina, jenže já se vrátila kolem šesté a byla do devíti venku, (musela jsem to rozdejchat... :D), takže včera z toho sešlo. Vlastně tohle ani nebude recenze, tedy aspoň ne tak rozsáhlá, jakou jsem psala u první části.

Nemůžu uvěřit, že už je konec. Paradoxně už vše skončilo vydáním poslední knihy v roce 2007, ale pro ty (a nejen pro ně), kteří Harryho objevili, stejně jako já, až díky filmové verzi, vše končí právě teď, posledním filmem uzavírajícím tuto neskutečnou, kouzelnou, jedinečnou ságu o mladém čaroději. O chlapci s jizvou na čele. O chlapci, který přežil...

Ukázky, štáb i herci slibovali epické finále, fenomenální zakončení série, jehož jsem se dočkali. Že se jedná o nejlepšího filmového Pottera, to bezesporu. Nejen že je druhá část Relikvií nejakčnější z celé série, ale taky nejlepší v rámci vizuálních efektů. Musím říct, že za ty roky jsem si na český dabing zvykla, jako u ničeho jiného. Nejsem kdovíjaký odborník na kvality dabingu, ale mě prostě u Harryho nevadí, zvlášť když jdu na film poprvé a chci si ho pořádně užít.
Co se týče filmových scén, měla bych možná drobné výhrady, které ale stejně nestojí za zmínku. Docela mě mrzelo, že vynechali scénu s Harrym a Lenkou v Havraspárské věži a doufám, že se dočkáme v behind the scenes celého záběru Harryho a Voldemorta, když se ho ptá; "Why do you live?", jenž byl z filmu jaksi vystřihnut.
Nicméně, přestože filmaři pár věcí vynechali, pár přidali a pár poupravili k obrazu svému, nemám k filmu téměř žádné výtky, a ty případné, jak už jsem psala, ani nestojí za to je sem vypisovat. Myslím, že lepší konec si potterovská série nemohla přát.
Zda-li má někdo potřebu probrat film detailněji, pozastavit se nad určitými pasážemi, rozplývat se, jak to bylo všechno super, jsem k mání. Stačí napsat do komentářů ;).

P.S.: ;Nejdramatičtější část? Harryho příchod do Zapovězeného lesa; ;Nejakčnější část? Skoro celý film; ;Nejromantičtější část? Vážně netřeba zmiňovat. Všichni ví, čí polibek byl tak dlouho očekáván; ;Nejvtipnější část? EPILOG;

Toť ode mě vše k nejlepší kouzelnické sérii všech dob, díky níž celá jedna generace prožila magické dětství. Já jsem toho mohla být součástí až někdy od poloviny harrypotterovské mánie, ale i tak jsem s knížkami a filmy prožila krásných 7 let, za něž vděčím jak štábu, hercům, prostě všem, kdo se podíleli na přípravě filmových potterovek, tak především úžasné spisovatelce Jo Rowlingové, která kouzelnický svět stvořila a dovolila nám být jeho součástí :).

The Hillywood Show - HP parody

13. července 2011 v 16:59 | Verush@ |  Harry Potter a Relikvie smrti: I. část
Vidím, že i přes moji delší neaktivitu tu pořád někdo chodí a tak by ode mě nebylo hezký aspoň něco nepřidat. :) Včera jsem narazila na jednu suprovou parodii na první část Relikvií. Nevím, jaký vztah máte k parodiím, já tedy nijak pozitivní ale musíte uznat, že The Hillywood Show mají parodie opravdu senzační. :) Dali dohromady už parodie i na všechny tři díly Stmívání, film The Runaways a Upíří deníky. Vždycky musím obdivovat tu schopnost sehnat si stejné kostýmy a kulisy... A protože se mi parodie na HP líbí nejvíc ze všech, které zatím vytvořili, dávám ji sem. Ta písnička je úžasná. ♥ :D


Hm, už se nám to blíží...

2. července 2011 v 11:34 | Verush@ |  What's new...?
Zdravím! Vím, že jsem o sobě dlouho nedala vědět, ale čekala jsem, až se nakupí více informací, abych to pak všechno mohla napsat do jednoho článku...

Ani nevím, čím začít.

Tak tedy, předevčírem se rozdávalo vysvědčení a nastaly všemi dlouho očekávané prázdniny. A já se zeptám na nečekanou otázku; jaké bylo vysvědčení? :D Pokud vás zajímá moje, tak dopadlo dobře, vlastně výborně. :D
Většina času, který jsem měla v plánu původně strávit na blogu, jsem věnovala čtení (iam-reader.blogspot.com). Vykašlala jsem se tedy na každodenní přidávání nespočtu novinek, týkající se propagace HP. Musím se pochválit, neviděla jsem totiž jediný TV spot, úryvek z filmu ani žádnou jinou upoutávku (samozřejmě kromě obou trailerů). Již týdny odolávám pokušení zmáčknout play a na všechny se podívat. :D To ale neudělám! Když už jsem u toho... dnes jsem si zarezervovala lístky na sobotu 16.7. a jsem šťastná, že jsem chytla docela slušná místa. Rezervace je k dispozici teprve od včerejška a už je to skoro plné! No.. vlastně se ani nedivím.
Taky jsem chtěla napsat důvod, proč se tu další týden neukážu a ten je takový, že jedu na týden na chatu. Doufám, že budeme mít teplé počasí, aspoň na koupání... :)
Nu, a to je ode mě zatím všechno,

a jak jste na tom vy? Jedete někam o prázdninách, máte nějaké plány...? Už víte, kdy pojedete na HP? :) Pište!